Poza tym są dzieleni pomiędzy dentystami wykonującymi określone usługi stomatologiczne.
Niektórzy dentyści przygotowują się także do wykonywania zawodu chirurga dentystycznego i zajmują się usuwaniem bardziej kłopotliwych zębów oraz samych korzeni.
Do zakresu ich pracy należy wówczas samo przygotowanie gabinetu dentystycznego oraz wykonywanie najprostszych form leczenia zębów, z czasem nauczą się nawet wstawiać protezy zębowe.
Chirurgia szczękowo-twarzowa ? dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi..Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa.
Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii.Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w.
z chirurgii ogólnej. Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści.Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szczękowo-twarzowa