gry podwórkowe

Huśtawka - Wikipedia

Huśtawka to urządzenie rekreacyjne z ruchomym elementem, poruszającym się wahadłowo, na którym znajduje się miejsce do siedzenia dla jednej lub kilku osób.

Urządzenie jest wprawiane w ruch przez użytkownika, który w odpowiednim rytmie zmienia swoje położenie lub odpycha się od nieruchomych elementów.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Huśtawka

Zabawa z dzieckiem na dworze

Z roku na rok zagospodarowanie czasu dzieciom na dworze to coraz większe wyzwanie dla rodziców i opiekunów. Dzieci, które już od najmłodszych lat spędzają wiele czasu przed komputerem bardzo trudno zmobilizować do wypoczynku na świeżym powietrzu.
Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie powstało wiele różnych gier edukacyjnych i rekreacyjnych, z których można skorzystać poza domem.
Są to na przykład gry chodnikowe ? różnego rodzaju plansze, które możemy ułożyć na każdej płaskiej w miarę przestrzeni.
Bardzo dużą popularnością cieszą się także inne gry podwórkowe takie, jak na przykład zabawa w chowanego.
Jest to niewątpliwie świetny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem na dworze.

Urządzenia rekreacyjne - Wikipedia

gry podwórkowe
Urządzenia rekreacyjne ? środki techniczne służące rekreacji - wypoczynkowi czynnemu, rozrywce ruchowej.
Zwłaszcza w warunkach miejskich. Charakterystyka podpowiadają rodzaj rozrywki (jest wiele rozrywek ruchowych nie wymagających jakiegokolwiek sprzętu, ale potrzebna jest inicjatywa i wyobraźnia) dostarczają "silnych wrażeń" prowokują do współzawodnictwa pobudzają ciekawość, zainteresowanie i w pewien sposób ucząŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Urządzenia_rekreacyjne.
Dodane: 16-02-2017 05:37

Tagi: gry podwórkowe chodnikowe edukacyjne zabawa rekreacja

Widok do druku:

gry podwórkowe