rekuperacja gdańsk

Wikipedia o rekuperacji

Rekuperacja lub rekuperacja ciepła (łac.

recuperatio) ? odzyskiwanie energii termicznej gazów wylotowych (odpadkowych) i spalin, w celu dalszego jej wykorzystania.

Proces ten prowadzony jest w różnego typu urządzeniach (czasami zwykłych wymiennikach ciepła) zwanych rekuperatorami (lub nagrzewnicami). W przypadku pieca martenowskiego rekuperator ma postać komory z odpowiednio ukształtowanymi kanałami, gdzie gorące spaliny oddają ciepło gazowi opałowemu.

W klasycznej konstrukcji spaliny z pieca oraz powietrze wlotowe przepływało przez kanały. Spaliny nagrzewały ścianki kanału. Po pewnym czasie przełączano bieg spalin i powietrza wlotowego, kanałami którymi dotychczas płynęły spaliny po przełączeniu płynie powietrze, a spaliny płynąc przez drugi kanał nagrzewają jego ścianki.

Po nagrzaniu ścianek tam gdzie płyną spaliny znowu przełączano obieg spalin i powietrza.

Dzięki temu możliwe było osiągnięcie wyższej temperatury w komorze roboczej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperacja

Odzysk ciepła w domu

Rekuperacja to nic innego jak odzyskiwanie ciepła, które podczas normalnego użytkowania zostałoby utracone.
W instalacjach domowych często stosuje się rekuperację powietrza z wentylacji oraz rekuperację wody, którą zużywa się w domu. Cały proces odzyskiwania ciepła ma duże znaczenie jeżeli chcemy zminimalizować koszty ogrzewania domu lub używamy alternatywnych źródeł energii i ciepła.
Co prawda trzeba ponieść pewne koszty inwestycji w takie rozwiązanie, jednak na dłuższą metę jest to gra warta świeczki.

Alternatywne metody ogrzewania

rekuperacja gdańsk Korzystanie z alternatywnych źródeł ogrzewania może okazać się bardzo dobrą metodą na ograniczenie kosztów eksploatacji całego budynku.
Jednak takie ogrzewanie wymaga bardzo dużych wkładów finansowych już na etapie projektowania i wykonania całego budynku.
Niestety ceny materiałów których używa się obecnie w nowoczesnym budownictwie są dość duże.

Także koszty wybudowania całego budynku wykorzystując, alternatywne źródła energii i ogrzewania.

Jest dość drogi dlatego też nie każdy, kto buduje nowy dom decyduje się na tego typu rozwiązań.

.
Dodane: 26-08-2017 02:11

Tagi: rekuperacja ogrzewanie dom Gdańsk usługi

Widok do druku:

rekuperacja gdańsk