Skóry garbarskie po wyprawieniu mogą służyć jako materiał na cholewki, spody, podszewki butów, rękawiczki (skóry podeszwowe, waszowe, podpodeszwowe, pasowe, boksy, welury, nubuki, waterproof, szewro, juchty, podszewkowe, glacé, nappa, zamszowe, odzieżowe, potnikowe).
Skóry galanteryjne wykorzystuje się do produkcji teczek, pasków itp., skóry kaletnicze (skóry safianowe) na portmonetki, torebki, skóry rymarskie (skóry blankowe, waszetowe) na uprzęże i inne materiały wyposażenia np.
wojskowego. Istnieją także odmiany takie jak skóry tapicerskie, skóry introligatorskie (oprawy książek, manuskrypty), skóry ortopedyczne (protezy, bandaże), skóry techniczne (na pasy pędne, trokowe, uszczelkowe, gazomierzowe, na odzież ochronną), skóry na bębny i na przyrządy sportowe. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)Usługi renowacji skóry na meblach są obecnie w Polsce na bardzo dobrym poziomie, więc śmiało można nasz mebel oddać w ręce takiego fachowca.
Usunie on ślad czasu oraz rysy i odarcia ze skóry.Do tego zabezpieczy i nawilży obicie ze skóry przez co na jakiś czas będziemy mieli spokój z jej czyszczeniem.
Co do cen za takie zabiegi to z pewnością jest to bardziej opłacalne niż zakup nowego mebla.
Jednak o skórę trzeba umieć dbać, bo inaczej nie unikniemy drogich napraw i renowacji. Środki do czyszczenia skóry mogą być nawet domowe, ważne aby czyścić skóry regularnie.
Od tego mamy specjalistów, którzy profesjonalnie naprawiają takie uszkodzenia.
.