Czym jest program komputerowy

aplikacje internetowe ŚląskŻyjemy w świecie, gdzie komputery wykonują obliczenia tysiące razy szybciej niż człowiek i nie popełniają błędów.
Aby komputer cokolwiek policzył potrzebuje zestawu instrukcji, czyli informacji jak ma przetworzyć wprowadzone dane. Nazywamy to programem komputerowym. Tworzeniem takich programów zajmują się programiści.
Programować można w różnych językach tak jak mamy różne języki analogowe, tak mamy różne jeżyki cyfrowe.
I tak od języka i platformy programista tworzy program, który spełnia pewne wymagania i wykonuje wcześniej zaplanowane zadania.

Krótko na temat PHP z Wikipedii

aplikacje internetowe Śląsk
PHP1 ? interpretowany skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych4 w czasie rzeczywistym. PHP jest najczęściej stosowany do tworzenia skryptów po stronie serwera WWW, ale może być on również używany do przetwarzania danych z poziomu wiersza poleceń, a nawet do pisania programów pracujących w trybie graficznym (np.

za pomocą biblioteki GTK+, używając rozszerzenia PHP-GTK).

Implementacja PHP wraz z serwerem WWW Apache oraz serwerem baz danych MySQL określana jest jako platforma AMP (w środowisku Linux ? LAMP, w Windows ? WAMP).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/PHP

Aplikacja na...

Aplikacje, czy też programy mogą działać na różnych urządzeniach i określenie urządzeń docelowych dla programu jest bardzo ważne już na etapie rozpoczęcia i planowania prac programistycznych. Zamawiane i tworzone aplikacji mogą działać na komputerach z Windows, Linux lub MAC OS; telefonach z systemem Android lub Windows Phone.
I od wybranej platformy często też zależy język programowania i dodatkowe narzędzia programistyczne, bo nie każda platforma obsługuje tak samo wybrane funkcjonalności. Dlatego właśnie dokładne spisanie zamówienia i wymagać co do aplikacji jest bardzo ważne..