Plany, mapki i obliczenia- to dobrze podsumowanie pracy geodety. Jednak prawdopodobnie i ty będziesz kiedyś jakiegoś potrzebował- np. - co trzeba wiedzieć o geodezji?

Dwa rodzaje geodezji

geodezja lwówek śląskiGeodezja dzieli się na wyższą oraz niższą (miernictwo).
Najczęściej właśnie spotyka się geodetów zajmujących się geodezja niższą, czyli właściwie miernictwem.

Geodezja niższa to pomiary poniżej 750 km kwadratowych, bez uwzględnienia kulistości Ziemi.

Taki mierniczy właśnie będzie mierzył teren pod inwestycję, wykonywał inwentaryzację, nadzorował budowę itd.

Geodezja wyższa zajmuje się dużo większym obszarem, czyli np.
powierzchnie regionów, krajów czy całej Ziemi.

Przy budowie

Geodeta będzie Ci dotrzymywał towarzystwa podczas wszelkich prac budowlanych i związanych ze zmianami prawnymi do nieruchomości i gruntów.
Jak tylko zdecydujemy się budować dom to właśnie geodeta wyznaczy nam miejsce po niego na działce, wymierzy powierzchnię i zaktualizuje mapkę. Będzie on również monitorował i sprawdzał postępy prac budowlanych. Zajmie się również wprowadzaniem i zgłaszaniem zmian do urzędu. Oczywiście każda wizyta geodety kosztuje.

Pomiary terenowe oraz praca za biurkiem.

Codzienność geodetygeodezja lwówek śląski Praca geodety odbywa się na różnych płaszczyznach oraz nie tylko w biurze. Jest to praca wymagająca zarówno poruszania się na zewnątrz jak i siedzenia w biurze.

Do biurokratycznych rzeczy, które robią geodeci w ramach swoich usług należą między innymi obliczenia na podstawie dokonanych pomiarów, uzupełnianie mapek geodezyjnych oraz przygotowywanie dokumentów do urzędów. Wielu doświadczonych geodetów korzysta z pomocy młodszych kolegów przy wykonywaniu pomiarów w terenie, podczas gdy oni mogą załatwiać wymagające doświadczenia sprawy urzędowe.

.
Dodane: 11-10-2016 05:40

Tagi: usługi budownictwo geodezja geodeta lwówek śląski

Widok do druku:

geodezja lwówek śląski