Drogi ucieczki ciepła

rekuperacja gdańskEnergia cieplna w naszym domu lubi znajdować sobie różne drogi ucieczki poprzez tzw. mosty termiczne.
Prawidłowa ocena drogi, którą ucieka ciepło wymaga użycia sprzętu umożliwiającego pomiar temperatury, może to być termometr laserowy lub kamera termowizyjna. Po ustaleniu miejsc w których ciepło umyka z pomieszczenia, czy nieruchomości można podjąć konkretne działania mające na celu zmianę miejsca rozproszenia ciepła lub jego zatrzymania.

Często dużo ciepła umyka z domu poprzez stare i nieszczelne okna, ale nieszczelność to tylko jeden problem.

Ponieważ grubość szkła i ilość komór okna również ma niemałe znaczenie.

Krótki opis rekuperatora.

Wikipedia
Rekuperator ? urządzenie stosowane w systemach wentylacyjnych, które umożliwia rekuperację (odzyskiwanie) ciepła z powietrza wywiewanego z budynku lub instalacji przemysłowej. Rekuperator jest wymiennikiem ciepła.
Do przekazania ciepła z wydmuchiwanego powietrza do nadmuchiwanego stosuje się różne konstrukcje rekuperatorów: z czynnikiem pośrednim (np.
glikol albo freon): z obiegiem samoczynnym w tym rurka ciepła, z obiegiem wymuszonym także pompy ciepła Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperator

Oszczędne ogrzewanie i nowe metody uzyskiwania ciepła

rekuperacja gdańsk Obecnie na rynku dostępnych jest wiele alternatywnych metod ogrzewania domów i budynków mieszkalnych.
Większość z nich nie wymaga przystosowania do nich całej konstrukcji budynku, jednak zazwyczaj konieczne są niewielki modernizacje. Obecnie decydujący się na wybudowanie swoich czterech kątów mają do wyboru wiele opcji ogrzewania i optymalizacji energetycznej. Ogrzewanie geotermalne, energia solarna, rekuperacja w celu odzyskania ciepła. Opcji jest dużo i warto przysiedzieć trochę nad tematem zanim wybudujemy dom, ponieważ najlepiej przystosować budynek pod dane źródło ogrzewania..
Dodane: 03-11-2016 05:17

Tagi: usługi dom gdańsk ogrzewanie rekuperacja

Widok do druku:

rekuperacja gdańsk