ogniwa fotowoltaiczne

O zjawisku fotowoltaicznym

Zjawisko fotowoltaiczne (efekt fotowoltaiczny) ? zjawisko fizyczne polegające na powstaniu siły elektromotorycznej w ciele stałym pod wpływem promieniowania świetlnego.

W związku z tym należy do zjawisk fotoelektrycznych wewnętrznych.

Zjawisko fotowoltaiczne jako pierwszy zauważył w roku 1839 Aleksander Edmund Becquerel, ojciec Henriego Becquerela1. Zjawisko to jest wykorzystywane w ogniwach fotowoltaicznych. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjawisko_fotowoltaiczne

Montaż paneli słonecznych i fotowoltaicznych

Instalacje słoneczne są coraz chętniej wykorzystywane w gospodarstwach domowych.
Jak podejść do montażu takiej instalacji? Komu zlecić montaż instalacji solarnej? Na pewno najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się tylko i wyłącznie doborem i montażem instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Dzięki temu można niewątpliwie za stosunkowo niewielką cenę zorganizować wszystkie potrzebne do montażu instalacji solarnej elementy.

Dzięki temu, że specjaliści zajmą się naszą instalacją możemy być również pewni, że zostanie ona przeprowadzona w odpowiedni sposób.

Stąd też wybór takich specjalistów to najlepsza z możliwych decyzja.

Co to jest wskaźnik znaczenia ekologicznego?

ogniwa fotowoltaiczne
Wskaźnik znaczenia ekologicznego Q - wskaźnik stosowany w badaniach ekologicznych i zoocenologicznych do opisu zgrupowań zwierząt (zoocenoza). Wskaźnik znaczenia ekologicznego spotykany jest w niektórych podręcznikach ekologicznych.
Z założenia ma integrować informacje o liczebności (dominacja) i częstości (frekwencja) występowania.

W badaniach faunistycznych jest dość rzadko wykorzystywany.

Uśredniać się mogą wyniki: podobne wartości u gatunków rzadkich a licznych (niska frekwencja, duża dominacja) oraz gatunków pospolitych a mało licznych (duża frekwencja, niska dominacja). Niemniej jednak w obu przypadkach zakładać możemy dużą rolę ekologiczną gatunku ? w pierwszy w wyniku dużej liczebności, w drugim pospolitości występowania.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_znaczenia_ekologicznego.
Dodane: 27-12-2016 07:42

Tagi: fotowoltaika energia słoneczna solary moduły solar

Widok do druku:

ogniwa fotowoltaiczne