pressomess

Wikipedia o narzędziach

Narzędzie ? przedmiot lub urządzenie służące do bezpośredniego oddziaływania w procesie pracy na przedmiot pracy stanowiące wyposażenie człowieka lub maszyny.
Większość prostych narzędzi jest maszynami prostymi.

Narzędzie pozwala wykonać to, czego przeciętny człowiek nie byłby w stanie wykonać ?gołymi rękami?, lub ułatwia to, co może wykonać sam.

Narzędziami posługują się też niektóre gatunki zwierząt. Jednym z kryteriów podziału procesów cywilizacyjnych jest rodzaj materiałów używanych na narzędzia: epoka kamienia: narzędzia były wykonywane z kości i rogów zwierząt, z drewna, kamienia, epoka brązu: ok.

2000 p.n.e.

zaczęto stosować narzędzia miedziane i brązowe, epoka żelaza: ok. 1000 p.n.e. weszły w użycie narzędzia żelazne. Najwcześniejszymi narzędziami były kije, kamienie, kości w postaci naturalnej, dobierane odpowiednio do zamierzeń.
Następnie zaczęto narzędziom nadawać formy lepiej dostosowujące je do potrzeb.
Na przestrzeni wieków nastąpiło ogromne zróżnicowanie narzędzi, dostosowywanych do różnorodnych rzemiosł i gałęzi przemysłu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Narz%C4%99dzie

Jak kategoryzujemy narzędzia?

pressomess
Zależnie od wybranego kryterium rozróżnia się narzędzia: według dostosowania do zadań: uniwersalne; specjalne; według rodzaju napędu: ręczne; zmechanizowane: z napędem elektrycznym inaczej elektronarzędzia np. wiertarka); z napędem pneumatycznym np.

młot pneumatyczny, maszynowe (stanowiące wyposażenie maszyny np.

do pracy na obrabiarkach); według przeznaczenia: nazywane od rodzaju obróbki: np.

tokarskie, frezerskie, kuźnicze; nazywane od profesji użytkownika: np.

ślusarskie, szewskie, krawieckie, kominiarskie, stolarskie, ciesielskie; nazywane od rodzaju obrabianego materiału: np.

do metalu (stali), do drewna; nazywane od sposobu obróbki: np.

skrawające, do obróbki plastycznej, ścierne. Specjalną grupę stanowią narzędzia pomiarowe.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Narz%C4%99dzie

Jak szybko przeprowadzić remont?

Decydując się na przeprowadzenie remontu z pewnością warto rozważyć zatrudnienie specjalnej ekipy remontowej.
Jak wiadomo, dobór pracowników jest niezwykle istotny, ponieważ od ich zaangażowania w pracę w dużej mierze zależy efekt końcowy. Profesjonalna ekipa remontowa nie tylko może sprawić, że remont lub wykończenie wnętrz zostanie przeprowadzone o wiele szybciej.
Dodatkową zaletą wynajęcia specjalistów od remontów jest to, że dysponują oni zwykle profesjonalnymi urządzeniami pozwalającymi na wykonywanie takich prac, jak malowanie, nakładanie tynków czy cyklinowanie podłóg na o wiele wyższym poziomie.
Często wynajęcie fachowców jest jedyną możliwością przeprowadzenia skomplikowanego remontu..
Dodane: 14-10-2016 05:00

Tagi: narzędzia budowa remont miernik wytrzymałość testowanie

Widok do druku:

pressomess