pressomess

Wikipedia o narzędziach

Narzędzie ? przedmiot lub urządzenie służące do bezpośredniego oddziaływania w procesie pracy na przedmiot pracy stanowiące wyposażenie człowieka lub maszyny.
Większość prostych narzędzi jest maszynami prostymi. Narzędzie pozwala wykonać to, czego przeciętny człowiek nie byłby w stanie wykonać ?gołymi rękami?, lub ułatwia to, co może wykonać sam. Narzędziami posługują się też niektóre gatunki zwierząt. Jednym z kryteriów podziału procesów cywilizacyjnych jest rodzaj materiałów używanych na narzędzia: epoka kamienia: narzędzia były wykonywane z kości i rogów zwierząt, z drewna, kamienia, epoka brązu: ok. 2000 p.n.e. zaczęto stosować narzędzia miedziane i brązowe, epoka żelaza: ok.
1000 p.n.e.
weszły w użycie narzędzia żelazne. Najwcześniejszymi narzędziami były kije, kamienie, kości w postaci naturalnej, dobierane odpowiednio do zamierzeń. Następnie zaczęto narzędziom nadawać formy lepiej dostosowujące je do potrzeb. Na przestrzeni wieków nastąpiło ogromne zróżnicowanie narzędzi, dostosowywanych do różnorodnych rzemiosł i gałęzi przemysłu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Narz%C4%99dzie

Jak kategoryzujemy narzędzia?

Zależnie od wybranego kryterium rozróżnia się narzędzia: według dostosowania do zadań: uniwersalne; specjalne; według rodzaju napędu: ręczne; zmechanizowane: z napędem elektrycznym inaczej elektronarzędzia np.

wiertarka); z napędem pneumatycznym np.

młot pneumatyczny, maszynowe (stanowiące wyposażenie maszyny np. do pracy na obrabiarkach); według przeznaczenia: nazywane od rodzaju obróbki: np. tokarskie, frezerskie, kuźnicze; nazywane od profesji użytkownika: np.
ślusarskie, szewskie, krawieckie, kominiarskie, stolarskie, ciesielskie; nazywane od rodzaju obrabianego materiału: np.
do metalu (stali), do drewna; nazywane od sposobu obróbki: np. skrawające, do obróbki plastycznej, ścierne. Specjalną grupę stanowią narzędzia pomiarowe.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Narz%C4%99dzie

Jak szybko przeprowadzić remont?

pressomess Decydując się na przeprowadzenie remontu z pewnością warto rozważyć zatrudnienie specjalnej ekipy remontowej.
Jak wiadomo, dobór pracowników jest niezwykle istotny, ponieważ od ich zaangażowania w pracę w dużej mierze zależy efekt końcowy.
Profesjonalna ekipa remontowa nie tylko może sprawić, że remont lub wykończenie wnętrz zostanie przeprowadzone o wiele szybciej. Dodatkową zaletą wynajęcia specjalistów od remontów jest to, że dysponują oni zwykle profesjonalnymi urządzeniami pozwalającymi na wykonywanie takich prac, jak malowanie, nakładanie tynków czy cyklinowanie podłóg na o wiele wyższym poziomie. Często wynajęcie fachowców jest jedyną możliwością przeprowadzenia skomplikowanego remontu..
Dodane: 14-10-2016 05:00

Tagi: narzędzia budowa remont miernik wytrzymałość testowanie

Widok do druku:

pressomess